Hato Judo Warszawa – o klubie

“Wszystko co nas otacza, kiedyś przemija”. Ta bardzo stara prawda oczywiście nie zrobiła wyjątku dla mojej kariery sportowej, jednak nikt i nic nie jest w stanie odebrać mi miłości i pasji, którą czuję dla mojego ukochanego, wyjątkowo cudownego sportu jakim jest JUDO. Najprostszym i najbardziej naturalnym sposobem kontynuowania mojej największej przygody było otworzenie swojego dojo i przekazywanie swojej wiedzy młodym uczniom i godnym następcom. Wierzę, że oprócz wielu wspaniałych przyjaźni i niezapomnianym chwil, uda mi się wychować medalistów Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i oczywiście Igrzysk Olimpijskich.” – Krzysztof Wiłkomirski

Klub Hāto Judo działa nieprzerwanie od 2009 roku. Obecnie prowadzimy zajęcia judo w siedmiu lokalizacjach:

  • URSYNÓW ul. Koncertowa 4 (Szkoła Podstawowa nr 303, okolice metra Ursynów)
  • URSYNÓW ul. Zaruby 7 (Szkoła Podstawowa nr 399, okolice metra Kabaty)
  • PRAGA PŁD. ul. Umińskiego 12 (Szkoła Podstawowa nr 312, Gocław)
  • PRAGA PŁD. ul. Nowaka-Jeziorańskiego 22 (Szkoła Podstawowa nr 402, Gocław)
  • WILANÓW ul. Ledóchowskiej 10 (Szkoła Podstawowa nr 358)
  • WILANÓW, Oś Królewska 25 (Szkoła Podstawowa nr 400)

Serdecznie zapraszamy chłopców i dziewczynki, od 4 roku życia, do rozpoczęcia swojej przygody z judo w naszym klubie!

Kontakt:
792 080 093
info@hatojudo.pl

Klub Hato Judo Warszawa zaczął swoją działalność we wrześniu 2009 i od samego początku, w bardzo krótkim czasie, zyskał bardzo dobrą renomę i wielką sympatię uczestników. Nie było to dla nas zaskoczeniem, gdyż wszyscy trenerzy w klubie oddają się pracy z wielką pasją i zaangażowaniem, bez reszty oddając się ćwiczącym w dojo małym i większym judokom. Dla nas judo to nie tylko sport, to także przyjaźń, przygoda, zdrowie i marzenia.

Przez ponad 4 lata, do sierpnia 2015 roku, funkcjonowaliśmy jako UKS MUSU Warszawa, prowadząc szkolenie judo dla dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 20 lat oraz dorosłych. Przez te kilka lat udało nam się powiększyć klub o nowe filie, gdzie obecnie łącznie trenuje ok. 700 młodych adeptów judo.

W 2015 roku przyszedł czas na zmiany, otrzymaliśmy propozycję zostania sekcją judo Legii Warszawa. Tą propozycję przyjęliśmy z wielką radością i niedowierzaniem, ponieważ zostaliśmy wybrani jako jeden z kilkudziesięciu klubów w Warszawie.

– Wciąż dążymy do rozwoju marki Legia Warszawa. Powstanie tej sekcji sportowej to kolejny krok do umocnienia Legii w świadomości kibiców. Judo to dyscyplina rozwijająca wspaniałe cechy motoryczne, ale i psychologiczne, sport oparty na tradycji i filozofii, który idealnie wpisuje się do wielkiej rodziny Legii Warszawa. Cieszymy się, że to Krzysztof Wiłkomirski będzie kierował sekcją. To sportowiec, który nie tylko na macie, ale i w życiu prywatnym udowodnił, że potrafi walczyć do końca i szlachetnie dążyć do obranych celów – mówił po podpisaniu wiceprezes Legii Warszawa Jakub Szumielewicz.

Pomimo wielu wspólnych, owocnych lat współpracy z Legią Warszawa niestety w 2021 roku różnice w wizji oraz strategii rozwoju naszego klubu i zawodników okazały się na tyle istotne, że nie były do pogodzenia i zaakceptowania z naszej strony. Stanęliśmy przed ogromnym wyzwaniem jakim jest zmiana nazwy i wszystkim co się z tym wiąże. Mając jednak swoje doświadczenie, znając specyfikę judo jak i rodzaj stowarzyszenia, które prowadzimy jesteśmy przekonani, że to właśnie nasze założenia są najlepsze zarówno dla klubu jak i dla samych zawodników. W sierpniu 2021 roku zmieniliśmy nazwę na Hato Judo.

Hato Judo

Co w zasadzie oznacza Hato Judo? Szukaliśmy określenia, które będzie czymś więcej niż tylko zwykłą nazwą lecz będzie najbardziej oddawało nasze przekonania, wizję oraz kierunek w którym chcemy podążać.

Hāto – po japońsku oznacza serce, które symbolizuje:
miłość, dobroć, uczucie, szczerość, szacunek, współczucie, oddanie, przyjaźń, zgodę, charakter, mądrość męstwo, odwagę, prawdę, dobro, nadzieję, życie i pasję.

Hato – jeśli nasza nazwa zostanie napisane przez „a” to w języku japońskim będzie oznaczało gołębia, który symbolizuje:
pokój, życzliwość, odrodzenie, uskrzydlone dążenia, wolność, szczerość, pokorę, prawdę, mądrość, dumę, niewinność, czystość, miłość, wierność, nadzieję, łagodność, poświęcenie, harmonię i lojalność.

Co ciekawe kształt serca tworzą również grzbiet i skrzydła gołębia.


Trenerzy Hato Judo

Krzysztof Wiłkomirski
Prezes Hāto Judo

Jest trenerem judo klasy mistrzowskiej, posiada stopień 5 dan. To on w 2009 roku powołał do życia klub, który pierwotnie nosił nazwę UKS MUSU, w latach 2015-2021 był sekcją judo Legii Warszawa. więcej >
Karolina Koszela
Trener

Jest trenerem judo II klasy, posiada stopień 2 dan, z klubem Hāto Judo współpracuje od 5 lat. więcej >
Radosław Gaczyński
Trener

Jest trenerem judo, posiada stopień 3 dan, z klubem Hāto Judo związany do 2014 roku. więcej >
Karolina Grochowska
Trener

Jest instruktorem judo, posiada stopień 1 DAN, współpracuje z Hāto Judo już czwarty rok. więcej >
Ewa Gaczyńska
Trener

Jest trenerem klasy drugiej, zajęcia prowadzi od roku 2011, a z Hāto Judo związana jest od roku 2015. więcej >
Bartłomiej Rejniak
Trener

Jest trenerem judo, licencjonowanym trener motoryki oraz personalnym, posiada stopień 1 dan, z klubem Hāto Judo związany od 3 lat. więcej >
trener-roman-janiszewski-judo-legia-warszawaRoman Janiszewski
Trener

2 dan. Były reprezentant Polski i członek kadry narodowej w latach 1996-2001.
Marcin Franczuk
Trener

Jest instruktorem judo, posiada stopień 1 dan, z klubem Hāto Judo współpracuje od 2020 roku.